ÜRÜN GRUPLARI
İSTANBUL İÇİ ÜCRETSİZ SEVKİYAT!
İstanbul içi kendi araçlarımızla hızlı ve ücretsiz teslimat!
Haftaiçi saat 11:00'a kadar sipariş verin aynı gün teslim edilsin.(saat 11:00 sonrası siparişler bir sonraki iş günü teslim edilir)
İSTANBUL DIŞI KARGO
Haftaiçi, saat 15:30'a kadar verdiğiniz siparişleriniz, aynı gün kargoya teslim edilir.
15:30 sonrası siparişleriniz bir sonraki gün yola çıkar.

Steril Talk Pudra

Steril Talk Pudra
Sayfa görüntüleme: 3508 Marka: Talk Pudra
Stok kodu: SP-001
SEPETE EKLE

%100 orjinal ürün

Memnun müşteri

0216 349 5005

Yönetmelik

Yönetmelikle internet üzerinden medikal ürünlerin sipariş verilebilmesi ve fiyat gösterilmesi yasaklanmıştır. Telefonla destek alıp sipariş verebilirsiniz. Ekibimiz haftanın 7 günü hizmet vermektedir.

Steril Talk Pudra Steril Talk Pudra,kronik plevra iltihabında, özellikle malin vakalarda, spontan pnömotoraksta endikedir. Semfiz özelliğine sahip, dünya pazarındaki İlk ve Tek ürün olup bu alanda CE ve FDA belgesine sahip tek ürün olma özelliğine sahiptir. Fiziksel, kimyasal ve biyolojik olarak stabil ve atıl lamelar yapıda bir farmasetik pudradır. Steril Talk Pudra' ın başarısının altındaki en temel sebep, akciğer zarından geçmeyerek kalıcı bir yapıştırma yapmasını sağlayan granülometrisi özel olarak ayarlanmış partikul büyüklüğünden gelmektedir. The Lancet' te Mayıs 2007' de " Malin Plevral Efüzyonda talk pudraj ile plöredezi yapmanın güvenliği" başlıklı makale çok önemli bir gerçeğe işaret etmiştir. Son dönemde CE belgesi olmadığı için sadece A.B.D.' de kullanılabilen ve A.B.D. pazarına girişinden sonra artış gösteren ARDS' nin plöredezi yapılan hastaların %1-9 ‘ unda görüldüğü belirlenmiştir. Yapılan 14 merkezli çalışma sonucunda ortaya şu gerçekler çıkmıştır: Makalede Fransız talkı olarak belirtilen ve ticari ismi Steril Talk Pudra olan kimyasalın; ARDS ile hiçbir korelasyonunun olmadığı açıkça ifade edilmiştir.malin plevral efüzyonda talk plöredezinin Steril Talk Pudra ile yapılmasının son derece güvenli olduğu belirtilmiştir. Malin plevral efüzyonda diğer talk preparatlarının kullanılmaması gerektiği belirtilmiştir. Steril Talk Pudra'nın Ayarlanmış Partük Büyüklüğü Steril Talk Pudra'nın ortalama partikül büyüklüğü 24,5 mikrondur. Ve hacimsel olarak toplam partiküllerinin sadece %11' inin büyüklüğü 0,5 mikrondan daha küçüktür.Oysaki CE belgesi olmayan ve sadece Amerika Birleşik devletleri' nde az miktarda kullanılan diğer ürünün ise, 0,5 mikrondan küçük partiküllerinin hacimsel oranı %57' dir. İşte bu nedenledir ki plevradan bu küçük partiküller geçebilmekte ve kalıcı bir yapışma sağlayamamaktadır. Steril Talk Pudra'nın Benzersiz Özellikleri Steril Talk Pudra,erimeyen özelliği sayesinde plevranın kalıcı biçimde yapışmasını sağlar. Asbest ve endotoksin içermez. Steril Talk Pudra' ın tanımlanmış bir granülometrisi vardır. Bu özelliğin, parietal plevraya doğru sistemik migrasyon riskini azalttığı, Chest Dergisi' ndeki bir makalede belirtilmiştir. ( Fraticelli A, Robaglia-Schulupp A, Monjjanel-Mouterde S, Riera H, Cau P, Astoul P: "Distribution of calibrated talc after intrapleural administration: An experimental study in rats" Chest 122, 2002, 1737-1741) Gamma ışınlarıyla steril edilmiştir. Oda sıcaklığında pulverizasyonda, hipotermiya ve lokal nekroz riski yoktur Steril Talk Pudra"cyclines" maddesiyle aynı ikincil etkileri gösterir ve onlardan daha fazla ağrı verici değildir. Xylocaine' i doğrudan plevraya uygulayarak veya slurry teknik denen yolla, ağrı önemli oranda azaltılabilir. Steril Talk Pudra,4 gr. olarak cam şişede sunulmaktadır.